a year ago

“UWAGA: NA #polish DZIAŁA GROŹNA SZAJKA”

Jak zapewne wielu z was zauważyło pod niektórymi postami na #polish zaczęły pojawiać się komentarze-ostrzeżenia przed “groźną szajką, która posługując się metodą "na upvote i komentarz" stara się wyłudzić delegacje od nieświadomych tego jak działa ten blockchain użytkowników”. Powiem szczerze, że się przeraziłem, wydawało mi się, że na #polish było z reguły miło i spokojnie, ciekawi ludzie, interesujące posty itp., ale na szczęście dla nas “bezinteresownie” pojawił się szeryf z dzikiego zachodu, który niczym John Wayne na białym koniu zdemaskował szalenie niebezpieczną szajkę wyłudzaczy delegacji.

Wykorzystałem obraz Gerd Altmann z Pixabay

“SPICE-GIRLS”

Strażnik Teksasu w swoim komentarzu nie ujawnia, co to za szajka i kto do niej należy, więc pozwólcie, że ja to zrobię, przecież musicie wiedzieć kogo się wystrzegać, unikać jak ognia i broń boże nie upvotować ich postów, a o delegacji nawet nie wspominam. Szajka przyjęła dla zmylenia niewinną nazwę @sp-group, ale w bezpośrednich relacjach członków tego gangu nazywana jest “SP-GIRLS” albo “SPICE-GIRLS”, dlaczego? To wyjaśni się za chwilę.

Szefem i założycielem szajki jest @michalx2008x w półświatku przestępczym znany pod pseudonimem “Miś”, “Misiek” albo “Niedźwiedź”, ale niech nie zmylą was te niewinnie ksywki, gdyż jest on przebiegły i chytry na kasę jak lis. Popularność zawdzięcza głównie niedwuznacznym fotografiom, ocierającym się o pornografię, przedstawiającym pluszowego misia. Ohyda!!! Na blockchain’ie łatwo sprawdzić, że podstępnie zarobione przez szajkę STEEM przelewa na swoje prywatne konto (podobnie jak inni członkowie tej szajki) i ładuje je w SP i deleguje do grupy Perpetuam mobile wyznał, czy co?.

Jeżeli myśleliście, że “Misiek” jest najgorszy w tym gangu, to się grubo mylicie, już nawet Patryk Vega zauważył, że mafią rządzą kobiety i nie inaczej jest w @sp-group lub raczej “SP-GIRLS”. To kobiety w tym gangu są najbardziej bezwzględne, niech was nie zmylą dobroduszne i miłe buziulki uśmiechające się do was z avatarów @wadera, @julietlucy czy @ewkaw. Te kobiety są zdolne do wszystkiego.

Weźmy na przykład taką @julietlucy, co tydzień, niby żeby aktywować społeczność #polish wymyśla tematy do konkursu fotograficznego, a to jakaś WODA, a to MOST, czy inne niebezpieczne ujęcia, przecież, żeby spełnić jej zachcianki często ryzykować życiem i zdrowiem, a o cennym sprzęcie już nie wspomnę. Przecież taki smartphone czy aparat może wpaść do wody, zabrudzić się itp. Mówię wam nie warto, narażać się, leżcie dalej na kanapie i skrolujcie facebooka.

@wadera jest jeszcze gorsza, ona i te jej robótki ręczne, czy wy wiecie, że ona każe ludziom jakieś stroiki jesienne robić, jak na zajęciach praktyczno-technicznych w podstawówce, ludzie przecież to wyzysk jakiś, do czego to potrzebne. Przecież, żeby takie coś zrobić to trzeba mieć pomysł, pójść na spacer do parku nazbierać liści, żołędzi i kasztanów, naznosić tego dziadostwa do domu, naśmiecić i co z tego człowiek ma kilka centów upvotu i podziw innych. Co będzie następne, szydełkowanie, czy może cerowanie skarpet? Mówię wam nie warto, tak się męczyć, leżcie dalej na kanapie i skrolujcie facebooka.

Została jeszcze @ewkaw, jest najgorsza z nich wszystkich, co odważniejsi pozwalają sobie nazwać ją “Ewka samo zło”, ale to tylko za plecami i po cichu, żeby nie usłyszała, może nawet nie zdajecie sobie sprawy, że ona (ale inni też) bezczelnie czyta wasze posty i jak jakiś Bóg decyduje, czy dać mu upvote, czy nie. Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie, po to zrobiłem przykładowo fotkę “kanapki z masłem” i wrzuciłem post na steemit, żeby dostać upvote za który ten chleb i masło się zwrócą, a co robi @ewkaw? Nic, dosłownie nic, nie podbija tego postu! Chamstwo! Pomyślałem sobie, że jak dam im delegację to dostanę upvote za “kanapkę z masłem”, i dostałem upvote, ale po chwili go wycofali, że niby niskiej jakości kontent. WTF!!! Zastanawiam się, czy jakbym dołożył szynkę do tej kanapki to byłby wysokiej jakości kontent, ale skąd wziąć szynkę jak nie dostaję upvota od @ewkaw? Jak żyć?

I te ich konkursy muzyczne, żenująco niski poziom, niby w kierownictwie szajki jest nijaki @andzi76, szara eminencja, którego pamiętam, że budził co rano postem-kalendarium z jakimś rzępoleniem, a ostatnio pytali o dyrygenta co hip-hop przerobił na muzykę symfoniczną, kto tego słucha? Nigdy, ale to nigdy nie było żadnego pytania o Disco-Polo, to jakaś dyskryminacja bardzo popularnego gatunku muzycznego, ale na szczęście TVP rozumie misję jaką niesie ta muzyka i można jej tam często posłuchać. Nie zmienia to faktu, że zagadki muzyczne powinny być dla wszystkich, bez dyskryminacji.

Zwrócie uwagę na te ich ksywki @michalx2008x, @andzi76, @wadera, @julietlucy czy @ewkaw sugerują od razu, że mamy do czynienia z oszustami, są jak wprost z policyjnych kartotek. Chyba wymieniłem już wszystkich ze ścisłego kierownictwa, to oni pociągają za sznurki i to oni wypłacają sobie zarobek z grupy na prywatne konta STEEM (gdzieś na Kajmanach, czy Bahama), żeby później delegować do grupy. Chora sytuacja! To jest wierchuszka, to oni spijają śmietankę, gdy reszta oddaje im ciężko zarobione STEEM w zarządzanie.

Warto wspomnieć jeszcze o ich czacie na Discord, celowo nie umieszczam linku, żeby nie robić im reklamy, zresztą nie ma co reklamować, bo tam się nic nie dzieje, czasami zagada tryskający optymizmem z rana @bartheek, ale jego entuzjazm jest tłamszony z zarodku, bo nikt mu nie odpowiada, czasami trzeba kilka dni czekać na odpowiedź na kurtuazyjne “Cześć”. Niektórzy piszą na tajnym czacie offline, a później się dziwią, że nikt im nie odpowiada.

Jak bronić się przed tymi oszustami?

Jeżeli nie chcesz, żeby się dobrze czuć w doskonałym towarzystwie, zupełnie obcych ludzi, ale bardzo przyjaznych i otwartych na innych, to zdecydowanie unikaj z nimi kontaktu. Nie odpowiadaj na ich zaczepki i w żadnym wypadku nie wchodź na ich czat, bo jak napisałem tam się nic nie dzieje. Bez Twojej zgody ci oszuści nie wyciągną od Ciebie delegacji, żebyś Ty został z niczym, a oni mogli pławić się w luksusach.

stealing3937735_1920.jpg
Obraz Tumisu z Pixabay

Delegacja Steem Power (SP)

Już całkiem na poważnie warto przypomnieć wszystkim co to jest SP i na co ma wpływ i co możemy z nim zrobić. Z chwilą utworzenia konta na Steemit użytkownik otrzymuje niewielką ilość SP w kredycie na start (w innym przypadku nie mógłby nic zrobić), które sukcesywnie spłaca, nie może tych środków wypłacić sobie, bo po prostu co niego nie należą, zostały mu oddelegowane. Kiedy już kredyt wyzeruje się i środki SP będą na plusie to są już nasze STEEM, możemy robić z nimi co nam się podoba.

Rozsądnie dysponujcie swoim SP, od niego zależy siła waszego upvota i w konsekwencji nagroda kuratorska, którą otrzymacie po siedmiu dniach od publikacji postu na który głosujecie. Kropla drąży skałę, więc nawet najmniejsze nagrody kuratorskie po zsumowaniu mogą znacznie urosnąć. W moim odczuciu na początek lepiej jest pomnażać SP niż go bezmyślnie delegować. Zapytacie, dlaczego więc zdecydowałem się delegować 300 SP do @sp-group? Przede wszystkim, bo jest to niewielki procent mojego SP, a poza tym cenię dotychczasową pracę i zaangażowanie tych “oszustów”, nie mam również najmniejszych problemów z tym, że za manualne kurowanie na rzecz grupy otrzymują oni symboliczne wynagrodzenie, poza tym tworzą oni cykliczne posty, które dla jednych mogą się wydawać “automatyczne”, jednak nie są, każdy z tych postów wymaga indywidualnego przygotowania. Wszystko to jest czasochłonne i za to należy im się symboliczne wynagrodzenie.

Osobiście nie jestem zwolennikiem delegowania SP innym i robię to wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, kiedy widzę potencjał drzemiący w danym projekcie. Delegacja SP to takie cwane rozwiązanie, że w każdej chwili można ją cofnąć, jednakże, tak samo jak nie może was nikt zmusić do delegacji, tak samo nie wskazane jest uginanie się pod naciskiem innych, żeby ją wycofać, każdy ma swój rozum i potrafi ocenić, czy to jest dobre czy złe. Należy pamiętać, że oddelegowane środki nie leżą bezczynnie na koncie drugiego użytkownika, jeżeli on regularnie głosuje na inne posty, to również otrzymuje wynagrodzenie kuratorskie, które jest dzielone proporcjonalnie na wszystkie SP również te delegowane, tak więc wzrasta wielkość oddelegowanych środków.

  • 81Upvotes
  • $1.93Reward
  • 24Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments