3 years ago

Potrzeba jest matką wynalazków

Myślę, że powiedzenie "potrzeba jest matką wynalazków" doskonale pasuje do sytuacji, która została zauważona przedwczoraj przed jednym z belgijskich McDonaldów.

creative725811_1920.jpg
Image by Fathromi Ramdlon from Pixabay

Po ponad miesięcznym zamknięciu w zeszłym tygodniu rząd belgijski wyraził zgodę na otwarcie od ostatniej soboty kwietnia marketów budowlanych i fast foodów sieci McDonald's i Quick, ale wyłącznie w wersji drive in. Wyposzczonym klientom sklepów budowlanych nawet nie przeszkadzał rzęsisty deszcz, który spadł w sobotę rano, posłusznie od rana w strugach deszczu z zachowaniem dystansu czekali na możliwość wejścia do sklepu. Od tygodnia zdjęcia długich kolejek samochodów ustawiających się przed fast foodami są obiektami wielu żartów w internecie.

W celu zachowania społecznego dystansu sieci fast foodów określiły, że będą wyłącznie obsługiwały klientów podjeżdżających w pojazdach. Co w takim razie ma zrobić rodzina, której marzą się Big Mac, czy zestawy Happy Meal a nie ma samochodu. Niestety nikt z rządzących nie pomyślał, że w czasach, gdy statystyczna rodzina posiada jeden lub więcej samochód, są wciąż rodziny, które nie mają żadnego pojazdu. W tak prostej sprawie rządzący wykluczyli pewną najuboższą część społeczeństwa, no ale od czego jest spryt i pomysłowość ludzka.

Mieszająca w La Louviere pani Nathalie wraz z córką i synową nie dały się zniechęcić i stłumić swój apetyt na frytki, tylko dlatego, że żadna z nich nie posiada samochodu. "Dziewczyny chciały zamówić, ale nie mamy samochodu. Szukaliśmy rozwiązania i znaleźliśmy je" powiedziała po fakcie pani Nathalie.

5ead5a6e9978e23845938522.jpg

Rodzina niedawno się przeprowadziła i w związku z tym kobiety miały jeszcze w domu kilka kartonów, które postanowiły wykorzystać do zbudowania niezwykłego "McDo Mobile", mimo tak dobrego pomysłu dziewczyny wstydziły początkowo pokazać się na mieście w takim samochodzie, ale pani Nathalie i apetyt na frytki je w końcu przekonały. Samochód zbudowały w mieszkaniu, więc miały problem wydostać go przez wąskie drzwi, ale jak to już uczyniły śmiało ruszyły nim do najbliższego McDonalda.

5ead5a949978e23845938523.jpg

Po drodze spotkały się z bardzo pozytywnymi reakcjami kierowców, których mijały, ale obawiały się jak zareagują policjanci jeśli ich spotkają po drodze. Dotarły na parking przed McDonaldem i ustawiły się w kolejkę z innymi pojazdami do Drive In i wtedy właśnie podjechał do dziewcząt policyjny samochód. Kobiety rezolutnie wyjaśniły stróżom prawa swoją sytuację i dlaczego to zrobiły, pomysłowość trzech kobiet niezwykle rozbawiła policjantów, zrobili sobie z kobietami i ich pojazdem pamiątkowe zdjęcie. Pozwolili rodzinie czekać w ich "McDo Mobile" na upragnione zamówienie.

gdh.jpg

Pomysłowe kobiety w kartonowym samochodzie swoim zabawnym ale praktycznym pomysłem rozbawiły niemal każdego spotkanego na swojej drodze, wiele osób ukradkiem fotografowało niezwykły "McDo Mobile", a one same przyznają, że miały "cały czas ubaw po pachy, a najważniejsze, że nie naraziliśmy nikogo na niebezpieczeństwo!"

Korzystałem z artykułów w dhnet.be i 7sur7.be.

Fotografie z profilu na FB pani Nathalie

  • 65Upvotes
  • $4.18Reward
  • 10Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments