4 years ago

Ostatnio obejrzałem #62 - "The Stanger"

Kilka dni temu ofertę Netflixa wzbogacił brytyjski serial "The Stranger", którego scenariusz powstał w oparciu o powieść Harlana Cobena o tym samym tytule. Głównym bohaterem jest adwokat Adam Price (Richard Armitage), który wydaje się prowadzić idealne dostatnie życie, ma udany związek małżeński i dwóch wspaniałych synów. Złudzenie to pęka jak bańka mydlana w chwili, gdy przysiada się do niego w barze nieznajoma kobieta (Hannah John-Kamen) i bez ogródek wyjawia mu, że jego żona Corinne (Dervla Kirwan) dwa lata wcześniej udawała przed nim ciążę. Wskazuje mu również, gdzie powinien szukać dowodów na oszustwo żony.

1.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Adam podążył wskazanym tropem i odkrył, że rzeczywiście z ich wspólnego konta opłacono usługę na stronie internetowej, która oferowała podrobione testy ciążowe i zdjęcia USG rzekomego płodu, a także silikonowe sztuczne brzuchy ciążowe. Po powrocie Corinne z wyjazdu służbowego, wyjawił jej co odkrył i zażądał od niej wyjaśnień. Żona zbyła go historyjką o poznanej kobiecie, która udawała ciążę, zaskoczona odkryciem męża obiecała, że wkrótce w pełni wyjaśni mu dlaczego to zrobiła, ale następnego dnia Corinne znika bez śladu.

5.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Samo zniknięcie Corinne nie jest jedynym wątkiem w tym serialu, w kolejnych odcinkach obserwujemy jak nieznajoma kobieta, która zaczepiła Adama w pierwszym odcinku, szantażuje inne osoby, żądając pieniędzy za odstąpienie od wyjawienia ich tajemnic. Jedna z szantażowanych kobiet Heidi Doyle (Jennifer Saunders) zostaje niedługo później zamordowana, śledztwo w tej sprawie prowadzi Johanna Griffin (Siobhan Finneran). Z czasem odkrywa, że zniknięcie Corinne i zabójstwo Heidi mogą się łączyć w jakiś sposób, tym bardziej, że na miejscu zbrodni rzekomo odkryto przedmiot należący do Corinne.

4.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Wielowątkowa historia, z wieloma zwrotami akcji, niektóre wątki są marginalne i służą wyłącznie, żeby zmylić widza i podsunąć mu fałszywe tropy. Twórcy zostawili odkrycie większości kart przed widzami dopiero na finał, który może zaskoczyć i rozczarować. Jest to jedyny minus tego świetnego serialu kryminalnego.

2.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Serial też zostawia widza z pytaniem, czy zawsze warto poznać wszystkie tajemnice, bo w tym przypadku prawda usłyszana od nieznajomej w barze wywróciła życie Adama do góry nogami. Dotychczas nie czytałem książek Cobena, a po obejrzeniu tego serialu myślę, że z chęcią sięgnę po któryś z jego kryminałów.

Moja ocena serialu 8/10

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo do własnej, dlatego polecam obejrzeć ten serial i samemu wyrobić sobie własne zdanie. A jeżeli widziałaś/eś już ten serial to chętnie poznam Twoją ocenę.


  • 116Upvotes
  • $4.83Reward
  • 7Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments