4 years ago

Ostatnio obejrzałem #61 - "Życie bez pozwolenia" sezon 2

Niemal równo rok po premierze na Netflix pierwszego sezonu, którego zarys przedstawiłem w tym poście na platformę trafił drugi sezon opowiadający dalsze losy chorego na Alzheimera Nemo Bandeira (Jose Coronado) mocno trzymającego w swoich rękach przemytniczy szlak narkotykowy z Ameryki Południowej do Europy i skorumpowanych lokalnych polityków na zachodnim wybrzeżu Galicyjskiej Hiszpanii. Mimo postępującej choroby z jego zdaniem liczą się niemal wszyscy w Oeste.

Zbp1.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Zdecydowanie drugi sezon nie powstał w wyniku sukcesu pierwszego, jak to ma często miejsce w przypadku amerykańskich seriali. W tym przypadku twórcy sprawnie wprowadzili kilka nowych postaci, które miały zająć miejsce zwolnione przez gang zabitego Tigre, pikanterii dodaje fakt, że są to szwagierka Nemo - Berta Moliner (Leonor Watling) i jej pasierb, a jednocześnie kochanek Daniel Artega (Patrick Criado). Meksykański klan Artega pragnie przejąć kontrolę nad legalnymi i nielegalnymi interesami Nemo Bandeiry.

zpb3.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Uprzedzę, że w serialu obowiązuje jedna niepisana zasada, dopóki nie widziałeś ciała człowieka z dziurą po kuli w głowie to można być pewnym, że wcześniej czy później postać wróci. Tak jest w przypadku Mario Mendoza (Álex González) wychowanka Nemo, który nim się zaopiekował i wychował po śmierci przyjaciela, a którego w finale pierwszego sezonu Nemo w ataku gniewu zepchnął z klifu do oceanu.

Okazało się, że Mario wypłynął gdzieś na portugalskim wybrzeżu i następne kilka miesięcy dochodził do siebie w klasztorze, gdzie odnalazła go Marina Cambeiro (Marta Larralde) nowa sędzia w Oeste, której ambicją jest strącenie Nemo z piedestału. Po powrocie Mario do Oeste zaczyna się pełna intryg gra, w której czasami ciężko się połapać, kto jest po której stronie.

zpb2.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne za serwisem imdb.com

Z jednej strony Mario zdaje się współpracować z sędzią Cambeiro, ale nie stroni od współpracy z Nemo, który żeby zachować choć pozory władzy w Oeste musi stawić czoło meksykanom z Germán Arteaga (Ruben Zamora) na czele. Sprawy się komplikują, gdy Germán zostaje w ramach ekstradycji przeniesiony do więzienia w Oeste. Za sprawą skorumpowanych strażników, może w pełni bezpiecznie prowadzić swoje nielegalne interesy zza krat.

Ostrzegam, że serial jest niezwykle wciągający i uzależnia, pomimo tego, że odcinki są stosunkowo długie (około 70-75 min) to wystarczyły mi trzy długie wieczory, żeby obejrzeć całość. Przeróżne konfiguracje i historie miłosne przywodzą skojarzenia z latynoskimi telenowelami, ale dużą zaletą jest kryminalna strona serialu. Chociaż czasami śmieszy szybkość z jaką wszyscy sięgają po broń i przy jej użyciu zdobywają uległość przeciwnika. W mojej ocenie świetną rolę zagrał Luis Zahera jako Ferro, najbliższy przyjaciel i prawa ręką Nemo od mokrej roboty.

Moja ocena serialu 7/10

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo do własnej, dlatego polecam obejrzeć ten serial i samemu wyrobić sobie własne zdanie. A jeżeli widziałaś/eś już ten serial to chętnie poznam Twoją ocenę.


  • 131Upvotes
  • $4.26Reward
  • 4Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments