4 years ago

Ostatnio obejrzałem #57 - "Chyłka - Kasacja"

W oczekiwaniu na "Wiedzmina" i kolejne odcinki trzeciego sezonu "Watachy" zdecydowałem się na obejrzenie drugiego sezonu "Chyłki" na player.pl. Z racji, że dość dobrze znam tę serię powieści Remigiusz Mroza to przyznam, że pierwszy sezon mnie bardzo rozczarował, był to w zasadzie specjalnie napisany scenariusz na potrzeby telewizyjnego serialu, który zahaczał o kilka pierwszych książek z serii, z głównym motywem była historia z drugiej książki w serii "Zaginięcie".

W przypadku drugiego sezonu serialu "Chyłka" twórcy wrócili do pierwszej książki z serii - "Kasacja". Z oczywistych względów pominięto fragment wprowadzajacy Kordiana Oryńskiego (Filip Pławiak) do kancelarii Żelazny i McVay. Poza tym scenariusz niemal dokładnie odzwierciedla powieść Mroza.

zzs.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne imdb.com

Prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay podejmują się obrony Piotra Langera juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen, żąda by sprawą zajęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). U boku patronki stanie jej aplikant - Kordian Oryński (Filip Pławiak). Czy prawnikom uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Kto i dlaczego spróbuje przeszkodzić im w odkryciu prawdy?

Opis filmu za serwisem Filmweb.pl

Oskarżony nie chce z nikim współpracować, odmawia zeznań policjantom, również broniąca go Chyłka nie może liczyć na jego przychylność. Obrońcy Langera muszą zrobić wszystko, by najlepiej reprezentować klienta, ale także zapewnić sobie bezpieczeństwo, gdyż każdy ich krok jest obserwowany przez Gorzyma (Tomasz Schuchardt) człowieka od "mokrej roboty" niejakiego Siwowłosiego (Olgierd Łukaszewicz), a ten ostatni ma jakiś interes w tym, żeby młody Langer nie opuścił murów więzienia. Piotr Langer sprawia wrażenie niepoczytalnego, chorego psychicznie człowieka. Jak jednak widzowie szybko się przekonują, tajemniczo uśmiechnięty blondyn skrywa wiele mrocznych sekretów.

zza.jpg
Źródło zdjęcia: materiały promocyjne imdb.com

Z racji, że jest to serial telewizyjny nie spodziewałem się po nim wyjątkowo wybitnych kreacji aktorskich, Magdalena Cielecka gra twardą prawniczkę, czasami może razić jej wulgarność, ale tak ją stworzył Mróz, podobała mi się bardzo gra młodego pokolenia, mam tu na myśli Filipa Pławiaka, Jakuba Gierszała i Piotra Żurawskiego w roli Kormaka. Ciekawie poprowadzona akcja, dobrze budowane napięcie, a przede wszystkim nie ma tu dłużyzn znanych z innych produkcji TVNu, gdyż serial ma tylko 6 odcinków.

TVN_Chylka.jpgŹródło zdjęcia: materiały promocyjne TVN fot. Agnieszka Jurek

Moja ocena serialu 7/10

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo do własnej, dlatego polecam obejrzeć ten serial i samemu wyrobić sobie własne zdanie. A jeżeli widziałaś/eś już ten serial to chętnie poznam Waszą ocenę.


  • 110Upvotes
  • $4.63Reward
  • 4Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments