Ostatnio obejrzałem #51 - "Rodzinny biznes"

Urlop pozwala nadrobić zaległe lektury, ale również obejrzeć lekkie i zabawne seriale, takie jak francuski miniserial nakręcony dla Netflix'a "Rodzinny biznes". Serial porusza temat legalizacji marihuany we Francji...

4 months ago, comments: 1, votes: 94, reward: $1.23

Urlop pozwala nadrobić zaległe lektury, ale również obejrzeć lekkie i zabawne seriale, takie jak francuski miniserial nakręcony dla Netflix'a "Rodzinny biznes". Serial porusza temat legalizacji marihuany we Francji na wzór prawa obowiązującego od lat w Holandii, a bohaterami są członkowie francuskiej rodziny żydowskiego pochodzenia, którzy od lat prowadzą sklep z koszernym mięsem w centrum Paryża.

Gdy niedoszły przedsiębiorca Joseph dowiaduje się, że Francja wkrótce zalegalizuje marihuanę, zaczyna nakłaniać rodzinę i przyjaciół do przerobienia koszernej ubojni jego ojca na pierwszą w kraju kawiarnię z konopnym menu.

fb.jpg

Joseph Hazan (Jonathan Cohen) ma ambicje rozkręcenie własnego startup'u, ale aplikacja nie znajduje zrozumienia wśród inwestorów, w związku z czym wraca niechętnie do rodzinnego sklepu, niestety jego ojciec Gérard Hazan (Gérard Darmon) po śmierci żony Beatrice nie bardzo radzi sobie z prowadzeniem interesu, do którego coraz więcej dokłada. Podczas rodzinnej narady decyduje, że przekaże własność lokalu na syna, który z kolei nie widzi się w kontynuacji rodzinnych tradycji.

Przez przypadek Joseph dowiaduje się od córki ministra zdrowia - szalonej Clementine (Louise Coldefy), że w ministerstwie trwają prace nad legalizacją marihuany i w przeciągu trzech miesięcy prawo powinno zostać złagodzone. Wspólnie z przyjacielem wietrzy w tym bardzo dobry interes, do realizacji planu potrzebuje sklepu ojca, który zamierza przerobić na pierwszy w Paryżu coffieshop. Plan jest prosty, ale jego realizacja już taka prosta nie jest, gdyż ojciec po kłótni wycofał się z przekazania sklepu synowi i zamierza go sprzedać innej osobie. Ale i temu można zaradzić podstępem... Nie chcę spojlerować więcej, zapraszam do obejrzenia tego miniserialu.

fba.jpg

Znakomita komedia sytuacyjna, która jak w soczewce przedstawia sprawy nurtujące wielokulturowe paryskie społeczeństwo, gdzie żyd Joseph jest w związku muzułmanką Aidą (Lina El Arabi), co ukrywają przed swoimi rodzinami, natomiast jego siostra Aura (Julia Piaton) jest lesbijką i planuje wyjazd do Japonii, gdzie czeka na nią jej kochanka, oczywiście Aura również ukrywa swoje preferencje przed rodziną i przyjaciółmi.

Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych seriali Netflix'u w ostatnim czasie, doskonale bawiłem się oglądając go, bardzo dobrze, że został wypuszczony w okresie wakacyjnym, gdyż jest to serial lekki i zabawny, sześć krótkich około 30 minutowych odcinków można obejrzeć podczas jednego letniego wieczoru. Dialogi między bohaterami są świetnie napisane i doskonale zagrane, powodując u widzów salwy śmiechu.

Trailer:
youtube.com/watch?v=-YXcTlGc_aY

Moja ocena serialu 8/10

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo do własnej, dlatego polecam obejrzeć ten serial i samemu wyrobić sobie własne zdanie. A jeżeli widziałaś/eś już ten serial to chętnie poznam Waszą ocenę.