10 months ago

Ostatnio obejrzałem #42 - "Antoine Griezmann: Historia legandy"

Twórcy dokumentu "Antoine Griezmann: Historia legendy" przewidując możliwy sukces, słusznie postąpili towarzysząc z kamerą jednemu z najlepszych francuskich piłkarzy podczas finałowego turnieju Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, gdzie bohater tego dokumentu wraz z kolegami sięgnął po Złotą Nike i drugi w historii Francji tytuł mistrzów świata, a sam Griezmann został uznany za najlepszego piłkarza meczu finałowego i jednym z trzech najlepszych piłkarzy całego turnieju.

vdd.jpg

Zakulisowe zdjęcia z turnieju w Rosji przeplatane są historią niełatwej kariery piłkarskiej niezwykłego napastnika. W wieku 14 lat wypatrzony został przez skautów hiszpańskiego klubu Real Sociedad San Sebastian, został zaproszony na testy do Kraju Basków, sam Antoine jak i jego rodzice byli rozdarci, z jednej strony była to jedyna szansa na ewentualną zawodową karierą w przyszłości, gdyż francuskie kluby nie były zainteresowane niskim filigranowym chłopakiem, a z drugiej strony oznaczało to długą rozłąkę z rodziną czternastolatka. Na szczęście, z punku widzenia współczesnego kibica, zdecydował się spróbować w szkółce juniorskiej zespołu z San Sebastian. Dla młodego chłopaka było to bardzo ciężkie i trudne doświadczenie, aklimatyzacja w nowym środowisku bez znajomości hiszpańskiego było dla niego trudne, do tego dochodziła tęsknota za rodziną, którą widział tylko 3-4 razy w roku. Jednak czas spędzony na treningach nie poszedł na marne, niezwykle się rozwinął, dzięki doskonałej grze w turniejach sparingowych, został dostrzeżony przez trenera pierwszej drużyny Realu Sociedad i z pominięciem gry w rezerwach dostał się do pierwszego zespołu, który w sezonie 2009/10 wywalczył zwycięstwo w Segunda División, a Griezmann stał się jednym z podstawowych zawodników drużyny.

W kolejnych czterech latach grał w barwach zespołu z San Sebastian, a w 2014 roku po doskonałym sezonie w Realu Sociedad został odkupiony od Basków przez mistrzów Hiszpanii - Atletico Madryt, gdzie jest filarem drużyny Diego Simeone do chwili obecnej. W lutym 2014 roku otrzymał po raz pierwszy powołanie od Didiera Deschampsa do reprezentacji narodowej, w tym samym roku grał już z drużyną trójkolorowych na swoim pierwszym dużym turnieju - Mistrzostwa Świata w Brazylii, gdzie Francja przegrała w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami świata Niemcami. Zdjęcia płaczącego po meczu Griezmanna poruszyły całą Francję, Francuzi uwierzyli, że mogą mieć znów drużynę na miarę tej z 1998, kiedy to zdobywali po raz pierwszy tytuł mistrzów świata.

csd.jpg

W tym ciekawym, godzinnym filmie dokumentalnym na Netflixie, o karierze tego niezwykłego francuskiego napastnika opowiadają jego bliscy, koledzy z drużyny klubowej i reprezentacji Francji, oraz on sam często wzruszonym głosem, a wszystko to zostało okraszone przepięknymi golami w wykonaniu Antoine Griezmanna. Myślę, że każdy fan footballu z zaciekawieniem pozna historię skromnego, często zmieniającego fryzury młodego chłopaka z Mâcon, którego występy na boisku zachwycają, a który zapewne nie zamierza zadowolić się wyłącznie tytułem mistrza świata.

Moja ocena filmu 8/10

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo do własnej, dlatego polecam obejrzeć ten film i samemu wyrobić sobie własne zdanie. A jeżeli widziałaś/eś już ten film to chętnie poznam Twoją ocenę.

  • 71Upvotes
  • $3.03Reward
  • 1Comments

Comments

You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments