a year ago

Kuratorzy, czy wirtualni strażnicy praworządności

Ta treść początkowo miała się znaleźć w codziennym raporcie @browery z Actifit, ale gdy skończyłem pisać uznałem, że warto mu poświęcić więcej uwagi w osobnym poście.

Chodzi o wirtualnych policjantów na steemit, to zapewne już większość czytała o flagach, które kilka postów otrzymało od @ocdb za używanie botów głosujących, a chodziło dokładnie o @sportsvoter.

honorguard67636_1920.jpg
Image by WikiImages from Pixabay

Poczułem się odpowiedzialny za nieprzyjemności jakie spotkały @jocieprosza, którego post podbiłem przy użyciu tokenów SPORTS w ramach wspierania dobrych postów na tagu pl-travelfeed, szczególnie, że downvote znacznie przekroczył upvote z bota, w komentarzach i na discordzie próbowałem wytłumaczyć niezręczność sytuacji i powód dlaczego post został podbity głosem @sportsvoter. Dopiero po południu "reklamacja" została uwzględniona i flaga od @ocdb cofnięta, a szkody wyrównane upvotem od @acidyo.

W związku z całym zamieszaniem, myślę, że nie warto psioczyć i obrażać się na "wieloryby" z OCD, tylko poczynić starania o reaktywowanie polskiego kuratora, który będzie z nimi współpracował, jak dobrze pamiętam, kiedyś byli to @lukmarcus i @fervi.

@acidyo napisał w komentarzu:

We used to curate polish as well as other 10 languages but bear market hit and most authors and curators left. We're picking up languages again soon so maybe in the near future we pick polish up again.

Polska społeczność również tworzy wartościowe posty, które niestety nie uzyskują odpowiedniej atencji i wynagrodzenia, gdyż są pomijane, przez "wieloryby" takie jak OCD, uważam, wiec, że może warto wziąść sprawy w włąsne ręce i w jakiś sposób dyplomatycznie "nękać" OCD, żeby ta przyszłość była szybciej niż później.

  • 76Upvotes
  • $2.73Reward
  • 28Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments